RebelArt

Dekoracje, Wnętrza, Inspiracje

Budownictwo

Kamień lekki jak piórko – Fornir Kamienny

Kamień lekki jak piórko – Fornir Kamienny

Priorytetowym aspektem przy każdym remoncie mieszkania bądź też podczas budowy nowego domu jest odpowiednia aranżacja wnętrza. Pomieszczenia domowe są po prostu uosobieniem życiowych wartości domowników oraz ich spojrzenia na świat. Po prostu stylizacja pomieszczeń od razu sugeruje, co dla danej osoby ma znaczenie. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszy się fornir kamienny, który z wyglądu wręcz jeden do jednego przypomina naturalny kamień. Jednak czym dokładnie jest fornir oraz gdzie można go zastosować?

Czym charakteryzuje się fornir kamienny?

Większość sklepów posiada w swoim asortymencie fornir, który jest po prostu kamieniem dekoracyjnym. Można go kupić pod postacią cieniutkich, wręcz kilkumilimetrowych arkuszy, które w praktyce cechują się trwałością oraz elastycznością. Oprócz tego materiał ten nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Jaka jest największa zaleta forniru? Oczywiście wygląd, który pod wieloma względami naśladuje naturalny kamień. Dzięki temu pozwala on uzyskać eleganckie wykończenia wnętrza w domu czy też mieszkaniu. Najpopularniejszymi arkuszami forniru są te o wymiarach 122 x 61 cm oraz 122 x 244 cm.

Jakie są zalety wykorzystania forniru do aranżacji wnętrza?

Powyżej wymienione zostało już kilka zalet forniru, jednak ich ilość jest oczywiście znacznie większa. Oprócz wspomnianej uniwersalności oraz wysokiej trwałości i odporności na różnego rodzaju uszkodzenia, fornir cechuje się także łatwością w montażu. Ponadto arkusze forniru wykonane są z wykorzystaniem poliestrowej żywicy oraz są dodatkowo wzmacniane szklanym włóknem, co jest gwarancją tego, że będzie on służył przez długie lata.

kamień

Gdzie można zastosować wspomniany surowiec?

W dzisiejszych czasach fornir kamienny można zastosować praktycznie wszędzie. Materiał ten nie posiada żadnych ograniczeń, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się jego zaletami w łazience, kuchni czy też w pomieszczeniach gościnnych. Fornir w ciemnych barwach pozwala uzyskać spokojne uosobienie wnętrza, dlatego też w łazience stosuje go sporo osób. Ponadto dzięki temu, że nie chłonie on wody, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie zastosować go właśnie tam. Fornir można wykorzystać również w kuchni, a sporo osób decyduje się na wykonanie blatu kuchennego z tego materiału. Jego cienkie warstwy nie są problemem, ponieważ pomimo tego arkusze forniru są odporne na ścieranie. Można więc również wyłożyć nim wszelkiego rodzaju użytkowe powierzchnie, a nawet ściany. Z powodzeniem odnajdzie się on w aranżacji wnętrza, w której znajdują się również inne ciemne elementy, czy też drewniane wstawki.

Jak wybrać odpowiedni surowiec do charakteru wnętrza?

Osoby borykając się z dylematem dotyczącym wyboru odpowiedniego rodzaju forniru, mogą spokojnie sprawdzić obecnie panujące standardy wykończania wnętrz. Ogólne zasady aranżacji pomieszczeń jasno sugerują, aby w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni stosować materiały wykończeniowe o jasnym zabarwieniu. W ten sposób można uzyskać optyczne powiększenie wnętrza, co jest wskazane przy małych pomieszczeniach. Tak więc w małych pomieszczeniach, czy też ogólnie w łazience warto postawić na fornir w jasnych odcieniach. Z kolei w salonie czy też większych pomieszczeniach można spokojnie wybrać fornir kamienny o ciemnym kolorze. Ostateczny wybór zależy jednak od projektanta i dokładnej wizji na wykończenie konkretnego wnętrza i całego budynku. Mimo wszystko fornir kamienny w każdej odmianie pozwala uzyskać naturalny, przytulny i ciepły efekt, co w każdym domu jest mile widziane. Doskonale odnajdzie się on również w nowoczesnych stylizacjach wnętrz, gdzie wykorzystano także inne, naturalne oraz surowe materiały wykończeniowe.

Fornir kamienny dostępny np. na stronie https://fornirykamienne.pl/ posiada szereg zalet, a ponadto jest na tyle uniwersalny, że odnajdzie się on w każdej aranżacji wnętrza. Na pewno warto poważnie zastanowić się nad jego kupnem, szczególnie, gdy mamy skłonności do naturalnych materiałów, takich jak kamień. Fornir pod wieloma względami jest właśnie podobny do tego wyjątkowego surowca.

Udostępnij

O autorze